Η XM δεν παρέχει υπηρεσίες σε κατοίκους των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής.
Με μεγάλη μας χαρά προσφέραμε για όγδοη συνεχόμενη χρονιά τη στήριξή μας στο Κέντρο Πρώτης Υποδοχής Πουρνάρα, του οποίου είμαστε χρυσός χορηγός. Η δωρεά μας περιελάμβανε παπούτσια για τα ασυνόδευτα παιδιά, τις γυναίκες και τις ευάλωτες ομάδες που φιλοξενούνται στις εγκαταστάσεις του κέντρου. Σκοπός της δωρεάς μας είναι να βοηθήσουμε αυτές τις ομάδες να σταθούν στα πόδια τους και να ξαναφτιάξουν τη ζωή τους.
Το Κέντρο Πρώτης Υποδοχής Πουρνάρα είναι η μεγαλύτερη προσφυγική δομή στην Κύπρο. Σήμερα φιλοξενεί πάνω από 4.000 άτομα, από τα οποία τουλάχιστον τα 1.000 είναι ασυνόδευτα παιδιά. Παρέχει φαγητό, καταφύγιο, ιατρική φροντίδα και άλλες απαραίτητες υπηρεσίες στους πρόσφυγες που αναγκάστηκαν να εγκαταλείψουν τα σπίτια τους εξαιτίας πολεμικών συγκρούσεων ή διώξεων.
Η δωρεά παπουτσιών που πραγματοποίησε η XM θα βοηθήσει τους παραλήπτες τους να παραμείνουν ασφαλείς και υγιείς, ενώ παράλληλα θα ενισχύσει το ηθικό και την αυτοεκτίμησή τους.
Προειδοποίηση ρίσκου: Τα κεφάλαιά σας κινδυνεύουν. Τα προϊόντα με μόχλευση ενδέχεται να μην είναι κατάλληλα για όλους. Παρακαλούμε λάβετε υπόψη σας τη Γνωστοποίηση ρίσκου.