Η XM δεν παρέχει υπηρεσίες σε κατοίκους των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής.
Η XM πραγματοποίησε μια δωρεά προς την αποστολή του Ερυθρού Σταυρού στην Κύπρο, τον Κυπριακό Ερυθρό Σταυρό (Κ.Ε.Σ.), για την κάλυψη της αγοράς ενός ειδικά σχεδιασμένου μίνι βαν με αναπηρικό αμαξίδιο, το οποίο επιτρέπει την ασφαλή μεταφορά των ασθενών.
Η αποστολή του Ερυθρού Σταυρού έχει εξελιχθεί με τα χρόνια. Έχοντας δημιουργηθεί αρχικά για να προσφέρει βοήθεια στους τραυματίες στο πεδίο της μάχης, σήμερα επιδιώκει έναν ευρύτερο στόχο: να αποτρέπει και να ανακουφίζει τον ανθρώπινο πόνο τόσο σε τοπικό όσο και σε διεθνές επίπεδο.
Οι πρωτοβουλίες κοινωνικής ευθύνης της XM έχουν πρωταρχικό στόχο να βοηθήσουν να γίνει ο κόσμος μας ένα καλύτερο μέρος και στηρίζουν πλήρως τον Ερυθρό Σταυρό στις προσπάθειές του να προστατεύσει τη ζωή και την υγεία και να διασφαλίσει το σεβασμό προς τον άνθρωπο. Στηρίζουμε επίσης πολλούς άλλους οργανισμούς σε όλον τον κόσμο που αγωνίζονται να βοηθήσουν ή να βελτιώσουν τη ζωή των λιγότερο ευνοημένων και εκείνων που έχουν ανάγκη, καθώς και να προσφέρουν ίσες ευκαιρίες σε όσο το δυνατόν περισσότερους ανθρώπους.
Προειδοποίηση ρίσκου: Τα κεφάλαιά σας κινδυνεύουν. Τα προϊόντα με μόχλευση ενδέχεται να μην είναι κατάλληλα για όλους. Παρακαλούμε λάβετε υπόψη σας τη Γνωστοποίηση ρίσκου.