Η XM δεν παρέχει υπηρεσίες σε κατοίκους των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής.
Την Κυριακή 28 Αυγούστου, ο Κώστας Συμεωνίδης κατέφτασε ασφαλής στις ακτές της Λεμεσού από τις ακτές της Κρήτης, μετά την επιτυχή ολοκλήρωση ενός υπερμαραθώνιου με την τεχνική της θαλάσσιας σανιδοκωπηλασίας (SUP), έχοντας διασχίσει τη Μεσόγειο Θάλασσα και διανύσει συνολικά μια απόσταση 700 χιλιομέτρων, σε μια προσπάθεια να συγκεντρώσει χρήματα για το Κέντρο Προληπτικής Παιδιατρικής.
Η XM ήταν ο κύριος χορηγός αυτού του υπερμαραθώνιου θαλάσσιας σανιδοκωπηλασίας (SUP), βοηθώντας έτσι τον Κώστα στην 10ήμερη προσπάθειά του, στην οποία τον συνόδευε σκάφος και 5μελής ομάδα. Ο στόχος του ήταν να καλύπτει καθημερινά 70 χιλιόμετρα για 10 μέρες προκειμένου να καταφέρει να φτάσει στις ακτές της Λεμεσού στην προκαθορισμένη ημερομηνία.
Μιλώντας στους εκπροσώπους του τύπου κατά τη διάρκεια της φιλανθρωπικής εκδήλωσης που ακολούθησε την άφιξή του, ανέφερε πως ο ίδιος νιώθει ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα και έτοιμος για ξεκούραση από ένα ταξίδι, στο οποίο συνάντησε αρκετές δυσκολίες. Πρόσθεσε επίσης ότι εκτιμά ότι θα χρειαστούν 3-4 εβδομάδες για να ξεπεράσει την καταπόνηση που προκλήθηκε στα χέρια του και να επιστρέψει στις καθημερινές του συνήθειες.
Η ομάδα της XM, μαζί με φίλους του αθλητισμού και αντιπροσώπους των μέσων ενημέρωσης, υποδέχτηκαν τον Κώστα στην ακτή στις 18:30 GMT +2. Κατά τη διάρκεια του τελευταίου σκέλους αυτού του υπερμαραθώνιου, τον Κώστα συνόδευσαν ο γιος του και αρκετοί υποστηρικτές του, οι οποίοι έφτασαν μαζί του στην ακτή κωπηλατώντας.
Θα θέλαμε για άλλη μια φορά να συγχαρούμε τον Κώστα για την προσπάθειά του και να του ευχηθούμε καλή ξεκούραση.
Παρακάτω μπορείτε να δείτε μερικές φωτογραφίες που τραβήχτηκαν κατά τη διάρκεια του ταξιδιού και της άφιξής του.
Προειδοποίηση ρίσκου: Τα κεφάλαιά σας κινδυνεύουν. Τα προϊόντα με μόχλευση ενδέχεται να μην είναι κατάλληλα για όλους. Παρακαλούμε λάβετε υπόψη σας τη Γνωστοποίηση ρίσκου.